Ministranci

Króluj nam Chryste!

Wiele osób myśli, że ministranci to tylko modlą się, służą przy ołtarzu i ćwiczą przebieg liturgii. Jak ktoś tak myśli to grubo się myli! Ministranci to na pewno na pierwszym miejscu służba przy ołtarzu Pan, ale również wiele innych pięknych chwil spędzonych razem na wspólnej zabawie i podróżach dalekich i bliskich. Wszystkie działania związane z ministrantami były możliwe dzięki ofiarom jakie otrzymali podczas kolędy w poprzednich latach. Za co wielkie Bóg zapłać dla wszystkich wspierających ministrantów. W tym roku z wiadomego powodu nie dotrzemy do Waszych domów by wspólnie kolędować i modlić się. Chcemy jednak prosić Was o wparcie naszej 45 osobowej wspólnoty byśmy dalej mogli tak pięknie po Bożemu przeżywać naszą młodość. Z góry dziękujemy za ofiary złożone do ministranckiej skarbony po Mszach Św. kolędowych. Bóg zapłać!

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze zdjęciami z wspólnych wypadów w latach 2018-2020. Podobny kolaż zdjęć pojawi się w naszym kościele.

Ps. Zapraszamy nowe osoby do podejmowania służby ministranckiej.

Redakcja

Czytaj więcej: Wakacyjne wspomnienia Ministrantów i MarianekWakacje 2019 to już powoli historia... Jednak nikt nie zabierze nam pięknych wspomnień i chwil spędzonych na wspólnych wyjazdach. Tegoroczne wyjazdy były wyjątkowe bo jak mówi przysłowie "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" i tam zaprowadziły naszych Ministrantów i Marianki. W niedziele 23 czerwcach o godz. 21:00 wyruszyliśmy na pielgrzymkę dziękczynną za kolejny rok pięknej służby Ministrantów i Marianek. Odwiedziliśmy Padwę, Asyż, Rzym, Wenecję, Fiuggi i Rimini. 

Redakcja

Czytaj więcej: Wycieczka LSO i Dzieci Maryi do Szczyrku i WisłyW sobotę 17 lutego 2018r. minstranic i marianki pod opieką ks. Sławomira wyruszyli do Szczyrku aby doświadczyć prawdziwej zimy. Ok. godz. 11:00 rozpoczła się pierwszy punkt wycieczki - kulig po Szczyrku. Dla wielu osób był to pierwszy kulig w życiu i sprawił wiele radości. Po przejechaniu trasy udalismy się do chaty górlaskiej gdzie czakał na nas obiad. W czasie obiadu przygrywała kapela góralska. Każdy jednak czekał na moment kiedy można była pójść na górkę aby pozdjeżdzać na sankach i nie tylko. Nie brakło również wojny na śnieżki.

Czytaj więcej: Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej17 grudnia został rozegrany Dekanalny Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. W turnieju wystąpiło 14 drużyn (Gogolin, Malnia, Kamień Śl., Kosorowice, Tarnów Op.), również 3 z naszej parafii. Drużyna z naszej parafii w kategorii Szkoła Podstawowa zdobyła I miejsce i awans do finałów Diecezjalnych oraz puchar Dziekana Dekanatu Kamień Śląski. 

Czytaj więcej: Wycieczko-pielgrzymka dzieci i młodzieży do Bochni i KrakowaW niedzielę 29.10.2017r. grupa dzieci i młodzieży licząca 52 osoby udała się na wycieczko-pielgrzymkę do Bochni i Krakowa. O godzinie 13:15 z błogosławieństwem Bożym którego udzielił nam Ksiądz Proboszcz wyruszyliśmy w podróż. Radość nie opuszczała nikogo mimo kiepskiej pogody i szalejącego orkanu Grzegorz. Po 3,5 godzinach jazdy dotarliśmy do celu, którym była Kopalnia Soli w Bochni. Po zarejestrowaniu grupy wraz z przewodnikami zjechaliśmy windą kopalnianą na głębokość 250 metrów pod ziemią. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Zwiedzanie kopalni z atrakcjami multimedialnymi, jazda podziemną kolejką czy też zjazd na 140 metrowej zjeżdżalni. Dla wielu zaskoczeniem było podziemne boisko, na którym mogliśmy grać w piłkę czy też podziemna dyskoteka, na której była okazja potańczyć. Po zjedzeniu kolacji i wieczornej toalecie o godzinie 23:59 nastała cisza noca. 

Czytaj więcej: Gwardia we wrocławskim  Aqua ParkuW sobotę 17 czerwca nasi ministranci regenerowali siły po długim roku szkolnym we wrocławskim parku wodnym. Przez kilka godzi można było skorzystać z wielu wodnych atrakcji. Wszystkim dziękujemy za dobrą zabawę, szczgólnie Panu Krzysiowi za pomoc i opiekę. 

 

 

 

Czytaj więcej: Nowi ministranciW niedzielę Trójcy Przenajświętszej ks. Proboszcz Aleksander Sydor pasował trzech nowych Gwardzistów Jezusa, włączając ich do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszymi nowymi ministrantami są: Olaf Kowalik, Szymon Dziuba i Dawid Bugno. Życzymy im radości ze służby przy ołtarzu Pana Jezusa. 

 

 

Msza Krzyżma

Czytaj więcej: Nasza Gwardia w Katedrze OpolskiejW Wielki Czwartek 13 kwietnia nasi ministranci Patryk, Kacper, Maciej oraz nasza Prezes LSO Agnieszkauczestniczyli we Mszy świętej Krzyżma. Na ten szczególnej Eucharystii gromadzą się księża z całej diecezji by wraz z biskupem odnowić przyrzeczenia kapłańskie. W naszej diecezji jest to również dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Eucharystii tradycyjnie Ksiądz Biskup Andrzej Czaja wręczył pamiątkowe dyplomy zasłużonym ministrantom i lektorom. Wśród ponad stu wyróżnionych jest w tym roku nasza Prezes LSO Agnieszka Słotwińska, która służy w naszej parafii od 2009 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych lat radosnej i oddanej służby przy ołtarzu Pana Jezusa.

 


Czytaj więcej: Półfinały diecezjalnego Turnieju Piłkarskiego ministrantów

W sobotę 4 marca nasza drużyna ministrancka wystąpiła w półfinałach Diecezjalnego Turnieju LSO w Piłce Nożnej 2017. Zawody odbyły się na hali sportowej w Leśnicy. Mimo wielkiego zaangażowania naszej drużynie gimnazjalnej nie udało się zwycięzyć a co za tym idzie nie zdobyliśmy awansu do wielkiego finału. Naszej drużynie dziękujemy za sportową atmosferę i wielkie zaangażowanie w grę! Dziękujemy także rodzicom naszych ministrantów za obecność i doping, dziękujemy także trenerowi Panu Łukaszowi. 

 

 
 

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe Gwardzistów i RodzicówW IV Niedzielę Adwentu Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii a więc Gwardia Jezusa spotkali się wraz z Rodzicami na wieczorze opłatkowym. Była to okazja do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie Świąt Bożego Narodzenia ale też do świątecznych życzeń i podsumowania roku 2016. Naszym Ministrantom i lektorom dziękujemy za całoroczną służbę a naszym Rodzicom za wsparcie i pomoc w jej wypełnianiu. Dziękujemy także za świąteczne smakołyki. Gwardziści otrzymali także skromne Dzieciątko.

Zdjęcia na Facebooku

Czytaj więcej: Ministranci we WrocławiuW sobotę 8 października nasi Gwardziści Jezusa wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Odwiedziliśmy ZOO i Afrykarium. Była to okazja by dowiedzieć się czegoś więcej i świecie zwierząt i roślin odległych miejsc świata. Następnie nasi ministranci i ministrantki odwiedzili wrocławski park wodny. Był to wesoły czas! Dziękujemy rodzicom naszym ministrantów za obecność i opiekę. 

 

 

 

 

Galeria zdjęć kliknij poniżej

Czytaj więcej: Święto Liturgicznej Służby Ołtarza19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 9.30 przeżywaliśmy święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Ks. Proboszcz Aleksanser Sydor pasował na kandydatów dotychczasowych aspirantów Miłosza Gorzela i Mateusza Mandoka, którzy oficjalnie rozpoczęli okres przygotowania do służby ministranckiej, otrzymali także strój kandydata. Następnie Ks. Proboszcz przyjął do grona ministrantów kandydatów, którzy przez pół roku przygotowywali się do służby ministranckiej: Sławomira Łukasiewicza, Dawida Sojkę, Dawida Domaciuka i Pawła Szmita. Nowi ministranci otrzymali kołnierz oraz zostali pasowani na Ministrantów Gwardzistów Jezusa. Bardzo ważnym momentem uroczystości była promocja lektorska naszych starszych ministrantów, którzy oficjalnie będą czytać Słowo Boże podczas liturgii, nowi lektorzy to: Anna Lakota, Maja Mazur, Denis Ogiela, Kacper Kozdraś, Damian Grochla, Grzegorz Fajlert, Ewelina Cerman, Marsel Malik i Mateusz Niepala. Nowi lektorzy otrzymali srebrne krzyże lektorskie i zostali pasowani na Lektorów Gwardzistów Jezusa. Na koniec obrzędów promocji w Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej parafii młodsi i starsi ministranci otrzymali brązową odznakę ministrancką w Gwardii Jezusa a lektorzy ustanowieni przez Ks. Biskupa Rudolfa Pierskałę Damian Fajlert, Dawid Hudala i Marcin Mager otrzymali zielone cingulum i złoty krzyż lektorski. Naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękujemy za zaangażowanie i życzymy pięknych wakacji z Bogiem. Po południu wraz z Rodzicami naszych lektorów i ministrantów świętowaliśmy na rodzinnym grillu w ogrodzie farskim. 

Galeria zdjęć 

Czytaj więcej: Msza Święta Krzyżma 24 marca o godz. 9.30 rozpoczęła się w Wielki Czwartek w kościele katedralnym w Opolu uroczysta Msza św., pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai, zwaną Mszą Krzyżma - sprawuje się ją tylko w kościołach katedralnych. W czasie tej liturgii biskup błogosławi olej chorych i konsekruje krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego. Ten obchód liturgiczny jest szczególną manifestacją jedności Kościoła, ukazuje pełnię władzy kapłańskiej biskupa i jedności z nim wszystkich kapłanów. Poświęconych olejów używa się do niektórych sakramentów: krzyżmo: do chrztu, bierzmowania i kapłaństwa; olej chorych: do sakramentu namaszczenia chorych oraz do różnych poświęceń dokonywanych przez biskupa jak poświęcenie kościoła czy i innych. Msza Święta Krzyżma jest również w naszej diecezji Diecezjalną Pielgrzymką Ministrantów. Po zakończonej Eucharystii Ksiądz Biskup Andrzej Czaja wyróżnił wręczając dyplomy także naszych ministrantów: Tomasza Czekałę, Dominika Łakomego i Damiana Grochlę za ich zaangażowanie i wieloletnią gorliwą służbę przy ołtarzu. 

Zdjęcia z katedry opolskiej