1. Współczesny człowiek, to „homo viator” – człowiek w drodze. Pozwólmy ogarnąć się miłości Bożej.
Dzisiejsza kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu. O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.

2. Jutro (2.08.) święto Matki Bożej Anielskiej - odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto spełni warunki i nawiedzi w tym dniu kościół parafialny, otrzymał odpust zupełny. Warunki uzyskania odpustu: nawiedzenie kościoła, modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego (intencje te podane są na pierwszej stronie naszej gazetki).

3. W piątek (6.08.) będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Jest to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

4. W I czwartek o godz.9.00 msza św. dla seniorów, w I piątek o godz.7.00 msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Od 20.00 do 21.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

5. W sobotę po porannej mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, o godz.17.30 okazja do spowiedzi świętej.

6. Odwiedziny chorych: w piątek (6.08.) - od torów w stronę Otmętu, w sobotę (7.08.) - od torów w stronę Strzelec Op. i Górażdży.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę (7.- 8.08.) w sanktuarium w Kamieniu Śląskim obchody odpustowe ku czci św. Jacka. Msza święta odpustowa w niedzielę o godz.11.00 na placu zamkowym.

8. Kolekta za tydzień przeznaczona jest na potrzeby parafi

Sebastian Cebula