b_500_332_16777215_00_images_773639_Urkn_Image029_83.jpgDziś wierni we wszystkich parafiach świętowali uroczystość Bożego Ciała. Dają świadectwo swojej wiary biorąc udział w procesji ulicami miast i wsi. W Gogolinie tym razem Mszy św. przewodniczył bp Rudolf Pierskała.

- Intuicja ludu Bożego wyraża się w tej dzisiejszej uroczystości, kiedy niesiemy ten chleb konsekrowany w monstrancji. Zwróćcie uwagę, że ma ona kształt słońca, bo jest jak słońce dla nas – życiem, dając nam ciepło i światło, jest centrum. Jak wszystkie planety krążą wokół słońca, tak wszystkie nasze ważne uroczystości łączą się z Eucharystią – od Chrztu św. przez kolejne sakramenty, jubileusze po pogrzeb. Ważne, by z tej orbity nie wypaść, żeby przyciągać do  niej innych... - mówił w homilii. 

Uroczystość uświetniał chór parafialny, dzieci pierwszokomunijne kroczyły przed baldachimem a młodsze dzielnie i obficie sypały kwiatki. O bezpieczeństwo dbali strażacy i policja. Tym razem trasa procesji wiodła przez ul. Strzelecką, Ligonia, Szpitalną i Chrobrego. Więcej zdjęć na stronie Gościa Niedzielnego <kliknij>