1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy był dla nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności pośród nas oraz Jego błogosławieństwa.
O godz. 17.30 nieszpory niedzielne, podczas których pobłogosławimy dzieci z klas I rozpoczynające naukę w szkole, ich tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na wspólną modlitwę.

2. We wtorek (31.08.) od godz.16.00 okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

3. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. O godz. 8.00 uroczysta msza święta z okazji nowego roku szkolnego i katechetycznego w intencji dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli i wychowawców. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

4. W środę (1.09.) przypada 82 rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie w obronie swojej ojczyzny na wszystkich frontach.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 9.00 msza święta dla seniorów. O godz. 16.30 msza święta dla dzieci szkolnych, o godz.18.00 msza święta dla młodzieży, zwłaszcza tej, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy Godzina Święta.

6. W piątek o godz.7.00 msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz.16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i okazja do spowiedzi świętej. O godz.17.30 msza święta. W godz. 20.00 - 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W sobotę po porannej mszy świętej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Niech to będzie okazja do oddania naszych codziennych spraw, a zwłaszcza tych związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

8. Odwiedziny chorych:
piątek (3.09.) od godz.8.30 – od torów w stronę Strzelec Op. i Górażdży,
sobota (4.09.) od godz.8.30 – od torów w stronę Otmętu.

9. W sobotę o godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

10. W przyszłą niedzielę w naszym kościele Dożynki Gminno - Parafialne. Proszę rolników i działkowiczów o przyniesienie darów – płodów ziemi. W piątek po mszy wieczornej mycie kościoła przed dożynkami. Proszę o to wiernych z ulic: Powstańców, Akacjowej, Spacerowej, Szpitalnej i Strzeleckiej.
Kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego w Opolu oraz innych instytucji diecezjalnych. 

Sebastian Cebula