1. Ostatnia niedziela stycznia, to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczeni ze społeczeństwa i spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się o nich troszczą. Dziś także Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego.

O godz.16.00 nabożeństwo kolędowe z udziałem naszych dzieci i młodzieży. Będzie też czas na wspólne kolędowanie. Zapraszam serdecznie!

2. We wtorek (2.02.) święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określone świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławimy wtedy nasze świece gromniczne. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą o godzinie 7.00, 8.30, 16.30 i o 17.30. Po mszach świętych zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

3. W środę (3.02.) wspomnienie św. Błażeja – patrona chorujących na gardło. Po mszy świętej porannej błogosławieństwo św. Błażeja.

4. W piątek (5.02.) wspomnienie św. Agaty. Podczas mszy świętych nastąpi poświęcenie wody i chleba ku jej czci.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz.9.00 msza święta dla seniorów o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie. W piątek o godz.7.00 msza święta w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz.16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, o godz.17.30 msza święta. Od godz.20.00 do 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W sobotę po mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
    W sobotę (6.02.) od godz.8.30 odwiedziny chorych (tylko na zgłoszenia)
    O godz.17.00 okazja do spowiedzi świętej.

7. Pragnę wszystkim serdecznie podziękować za ofiary złożone podczas kolędowych mszy świętych. Będą one przeznaczone na cele wspólnoty parafialnej oraz utrzymanie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność. Jeżeli któraś rodzina nie miała możliwości uczestniczenia we mszy świętej kolędowej, a chciałaby złożyć jeszcze ofiarę kolędową, to taka okazja będzie jeszcze w przyszłą niedzielę (7.02.). Podczas każdej mszy będzie wygłoszone ostatnie kolędowe kazanie dla wszystkich parafian.

Sebastian Cebula